Denis Godla - posledný hokejista Kežmarku?

Autor: Matúš Levocký | 8.1.2015 o 10:11 | (upravené 8.1.2015 o 17:29) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1621x

Celé Slovensko tlieska úspechu slovenských hokejistov do 20 rokov. Spomedzi mladých talentov zažiaril brankár Denis Godla, rodák z Kežmarku.

Aj keď pochádzam od Kežmarku, Denisa Godlu nepoznám a priznám sa, do tohtoročných majstrovstiev som o ňom nepočul. Hokej však sledujem od malička a moje rodné mesto má bohatú hokejovú tradíciu, teda malo... 

Vrchol slávy Kežmarku v hokejovej extralige nahradila blamáž na čele s neslavne známym (ne)organizátorom deflympiády - Jaromírom Rudom. Aj s jeho "pomocou" tak namiesto kompletnej rekonštrukcie ostalo z funkčného zimného štadióna len torzo plné spomienok. A tak miesto, kde začínalo mnoho slovenských hokejistov, medzi nimi i talent Denis Godla zíva prázdnotou, bez konkrétnej vízie nápravy. Nádejou je nový kežmarský primátor, Mgr. PhDr. Ján Ferenčák - ktorý v rámci predvolebnej kampane vyjadril zámer do dvoch rokov obnoviť prevádzku zimného štadióna. Problémom sú však tradične financie.

Momentálne tak nádej na zrodenie nových talentov akým je i Denis Godla upadá, pretože nadanie bez podmienok na tréning nestačí a to platí nielen v Kežmarku. V tomto smere patrí veľký obdiv rodičom, za ich ochotu a odhodlanie. Podporovať športovca je v našich podmienkach nesmierne náročné nielen časovo, ale hlavne finančne. Je podľa mňa smutné, že nádejní mladí športovci nemajú vyhovujúce materiálne podmienky. A tak už v mladom veku mnohí predčasne skončia, keď  rodičia finančne podporu športovca nezvládajú. Mnohokrát je to neľahké rozhodnutie, koniec detského sna i nádejnej kariéry.

Denisovi Godlovi, spoluhráčom i celému tímu ďakujem za skvelý výkon. Ostáva vo mne však otázka na kompetentných, ako ďalej so slovenským hokejom i športom všeobecne. Kam speje slovenský mládežnícky šport, v ktorom je vychovávať a podporovať nádeje tak ťažké.Článok z leta 2008 popisuje niektoré problémy slovenského hokeja, ktoré sú žial aktuálne aj teraz.

***

Ak sa vám článok páčil, pošlite ho svojím priateľom a kliknite na karmu.

Ďakujem,

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?