BML: Štrnásti proti jednému, SAS a pán Osuský

Autor: Matúš Levocký | 19.1.2014 o 9:06 | (upravené 19.1.2014 o 10:04) Karma článku: 11,24 | Prečítané:  1869x

Poviem to otvorene a priamo, myslím si, že pán Osuský by sa mal vzdať kandidatúry na prezidenta. Dôvod prečo by tak mal urobiť, sa pokúsim vysvetliť v nasledujúcom texte.

Musím sa priznať hneď na začiatku, som sympatizant strany SAS, čo ale automaticky neznamená, že skočím na všetko, čo vymyslí. A poviem to otvorene, okolnosti, ktoré vyšli na povrch pred parlamentnými voľbami ma znechutili natoľko, že som stranu nakoniec nevolil.

Pána Osuského nepoznám a nikdy som ho nestretol. Imponovalo mi jeho vystúpenie o hlásení pobytu. Nespochybňujem jeho kvality, no nemôžem sa zbaviť pocitu, že jeho kandidatúra je účelová a vopred odsúdená na neúspech. Oni to aj v SASke tušia, pán Osuský totiž slúži výhradne zámeru strany SAS zviditeľniť sa a získať tak zopár politických bodov. Lacný politický marketing, ktorý vôbec lacný nebude.

Potenciál úspechu pána Osuského sa dá predpovedať na základe jeho pôsobenia v OKS, či počtu preferenčných hlasov, získaných vo voľbách v roku 2012. Strana SAS sa momentálne pohybuje na hranici zvoliteľnosti - teda 5%. Pri veľmi optimistickom odhade pán Osuský v prvom kole dosiahne výsledok nanajvýš 2,5%. Dovolím si tvrdiť, že pravicový/liberálny volič neberie stranícke kandidatúry ako záväzné. Tak ako si nemyslím, že napríklad volič SDKÚ bude voliť výlučne p. Hrušovského len na základe vyjadrenia podpory. Ani volič SAS nebude voliť p. Osuského, len pre jeho stranícku príslušnosť. Koniec koncov, i samotný kandidát "ľudovej platformy" p. Hrušovský nedosiahne plnú podporu voličskej základne KDH, ktorá je inokedy veľmi stabilná. Veď samotná KDH má de facto kandidátov troch.

Drahá SAS, stiahnite kandidatúru p. Osuského, ukážte svoju veľkosť a sústreďte sa radšej na voľby do európskeho parlamentu - choďte medzi ľudí a sypte si verejne popol na hlavu. Hlavne vy p. Sulík. Pracujte na regionálnych kandidátoch, robte osvetu a napravte si renomé. Vnímam vás ako stranu odborníkov, a odpustím i toho Kočnera, ale už je dosť osočovania a hádania sa. Kvalitná práca, to je to, čo váš volič chce, čo chcem i ja. Ste strana odborníkov. Neukazujte prstom na zvyšok pravice. Je to už na smiech. Taký P. Galko sa skrz svoj blog venuje takmer výhradne striedavo Glváčovi a Kaliňákovi. Nespochybňujem, je podstatné poukazovať, určite robí záslužnú prácu, ale po čase sa agresívnej politiky ľudia nasýtia. Ja mám politického bulváru osobne plné zuby! Najväčším problémom je dnes apatia, tá ale niekomu vyhovuje a len vy ju môžete prelomiť. S nostalgiou spomínam na vaše blogy pán Sulík, odborné, vecné s jasným posolstvom a cieľom.

Drahá SAS. Nemusíte vyjadriť podporu nikomu konkrétnemu, vaši voliči majú dosť intelektu, aby si vybrali nielen rozumom, ale aj srdcom. Poučte sa prosím z Banskej Bystrice už teraz. Nečakajte! V týchto voľbách sa bude rátať každý hlas, za svoje rozhodnutia nesiete zodpovednosť.

S úctou

Váš potencionálny volič

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?