Denis Godla - posledný hokejista Kežmarku?

Autor: Matúš Levocký | 8.1.2015 o 10:11 | (upravené 8.1.2015 o 17:29) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1418x

Celé Slovensko tlieska úspechu slovenských hokejistov do 20 rokov. Spomedzi mladých talentov zažiaril brankár Denis Godla, rodák z Kežmarku.

Aj keď pochádzam od Kežmarku, Denisa Godlu nepoznám a priznám sa, do tohtoročných majstrovstiev som o ňom nepočul. Hokej však sledujem od malička a moje rodné mesto má bohatú hokejovú tradíciu, teda malo... 

Vrchol slávy Kežmarku v hokejovej extralige nahradila blamáž na čele s neslavne známym (ne)organizátorom deflympiády - Jaromírom Rudom. Aj s jeho "pomocou" tak namiesto kompletnej rekonštrukcie ostalo z funkčného zimného štadióna len torzo plné spomienok. A tak miesto, kde začínalo mnoho slovenských hokejistov, medzi nimi i talent Denis Godla zíva prázdnotou, bez konkrétnej vízie nápravy. Nádejou je nový kežmarský primátor, Mgr. PhDr. Ján Ferenčák - ktorý v rámci predvolebnej kampane vyjadril zámer do dvoch rokov obnoviť prevádzku zimného štadióna. Problémom sú však tradične financie.

Momentálne tak nádej na zrodenie nových talentov akým je i Denis Godla upadá, pretože nadanie bez podmienok na tréning nestačí a to platí nielen v Kežmarku. V tomto smere patrí veľký obdiv rodičom, za ich ochotu a odhodlanie. Podporovať športovca je v našich podmienkach nesmierne náročné nielen časovo, ale hlavne finančne. Je podľa mňa smutné, že nádejní mladí športovci nemajú vyhovujúce materiálne podmienky. A tak už v mladom veku mnohí predčasne skončia, keď  rodičia finančne podporu športovca nezvládajú. Mnohokrát je to neľahké rozhodnutie, koniec detského sna i nádejnej kariéry.

Denisovi Godlovi, spoluhráčom i celému tímu ďakujem za skvelý výkon. Ostáva vo mne však otázka na kompetentných, ako ďalej so slovenským hokejom i športom všeobecne. Kam speje slovenský mládežnícky šport, v ktorom je vychovávať a podporovať nádeje tak ťažké.Článok z leta 2008 popisuje niektoré problémy slovenského hokeja, ktoré sú žial aktuálne aj teraz.

***

Ak sa vám článok páčil, pošlite ho svojím priateľom a kliknite na karmu.

Ďakujem,

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

PRIMÁR

Lekári sa môžu mýliť. Päť príbehov o zlej diagnóze

Nikto netúži byť medicínskou záhadou. Ale je jednoduché sa ňou stať.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.


Už ste čítali?